☰ Menu
☰ Menu logo
منوی اصلی

GRE چیست؟ | دوره GRE | کلاسهای GRE | کلاس گروهی GRE


آزمون GRE چیست ؟

جی ار ای

بسیاری از دانشگاه های جهان جهت پذیرش در سطوح تحصیلات تکمیلی ( فوق لیسانس و دکتری) نتایج آزمون GRE  درا مطالبه می نمایند. بنابراین چنانچه قصد ادمه تحصیل در سطوح تکمیلی و عالی را دارید باید با دانشگاه مورد نظر خود تماس گرفته و از لزوم شرکت و نیز امتیاز مورد مطالبه دانشگاه اطلاع حاصل نمایید.

آموزش آیلتس هیراد

چرا دانشگاهها ارائه نتایج GRE را مطالبه می نمایند؟

نمودار مقایسه GRE

زیرا GRE یک آزمون توان سنجی و ارزیابی از میزان آمادگی داوطلبین برای شرکت در دوره تحصیلات تکمیلی است و هر دانشگاهی با توجه به رشته های تحصیلی و میزان متقاضیان خود در هر رشته تحصیلی، شرایط مختص خود را اعلام می نماید. برخی دانشگاه ها فقط شرکت در آزمون GRE را مطالبه می کنند و امتیازی را تعیین نمی نمایند. برخی دیگر فقط نتایخ برخی از بخش های آزمون را مطالبه می نمایند. یعنی ممکن است فقط نمره Quantitative و یا Verbal  و یا هر دو و یا همه بخش های آن را مطالبه نمایند. بنابراین قبل از شرکت در آزمون حتما در این مورد با دانشگاه مورد نظر خود مشورت نمایید و شرایط خاص خود را تحقیق نمایید.

ساختار آزمون GRE GENERAL TEST

آزمون  GRE به دو شکل Subject و  General برگزار می گردد.

آزمون GRE General از سه بخش Verbal، Analytical Writing و Quantitative تشکیل شده است

در جدول زیر ساختار بنیادین  آزمون تشریح شده است:

ساختار آزمون GRE

مدت زمان آزمون 4 ساعت می باشد و این زمان شاملیک دقیقه زمان استراحت بین هر بخش و نیز 10 دقیقه زمان استراحت بین بخش 3 و 4 می باشد.

مدت زمان آزمون GRE

برای هر یک از بخشهای Verbalو Quantitativeمقیاس امتیازات از 130 شروع و به 170 ختم می شود.ولی برای بخش Writing  مقیاس امتیازات از صفر تا 6 می باشد .

مقیاس نمره دهی آزمون GRE

ساختار MSTیا آزمون چند لایه

امکان رفت و برگشت به هر سوالی از سوالات در هر بخش .

تازمانی که بخشی را ترک نکرده و وارد بخش دیگر نشده اید می توانید به همه سوالات در همان بخش که هستید به دفعات مکرر رجوع کنید و سوالاتی را که پاسخ نداده اید پاسخ داده  و یا سوالات پاسخ داده شده را اصلاح نمایید.

فرمت آزمون GRE

آزمون دارای 6 بخش مجزا که هر بخش زمان اختصاصی خود را دارد و با ترک هر بخش قبل از اتمام زمان آن دیگر امکان بازگشت به آن بخش را نداشته و هیچ زمانی برای شما در بخش بعدی ذخیره نخواهد شد.

تعداد بخش های آزمون GRE

یک دقیقه بعد از اتمام هر یک از بخش ها زمان استراحت در نظر گرفته شده است چنان چه مایل به استفاده از این زمان نباشید میتوانید سریعاً وارد بخش بعدی شوید ویا برای استفاده از زمان فقط منتظر می نشینید تا پس از سپری شدن زمان استراحت یک دقیقه ای بخش بعدی آزمون خود را آغاز نمایید یک زمان استراحت 10 دقیقه ای بین بخش های 3 و 4  آزمون وجود دارد که اگر بخواهید می توانید از این فرصت استفاده نمایید .

مدت استراحت و تنفس در آزمون GRE

بخش نخست آزمون شامل 2 نگارش تحلیلی تحت عنوان : تحلیل موضوع و تحلیل مجادله ای (یا انتقادی ) است.

نگارش تحلیل Analytical writing

شامل دو بخش 30 دقیقه ای هربخش دارای 20 سوال می باشد.

استدلال کلامی

Vocab Analysis

2 بخش 35 دقیقه ای با 20 سوال می باشد ، در این بخش امکان استفاده از ماشین حساب را دارید.

استدلال کمی و عددی

Quantitative analysisچگونه در آزمون GRE موفق شویم؟

پر واضح است که برای کسب موفقیت حداکثری در آزمون باید از این آزمون رمزگشایی نمود تا با شناسایی اسرار نهفته در ساختار و رویکرد آزمون بتوان به حداکثر امتیاز قابل کسب دست یافت.

GRE   همانند سایر آزمون های طراحی شده ETS از اصل Psychometric پیروی می نماید. این اصل می گوید یک تست و آزمونی وقتی استاندارد است که دارای سه ویژه گی اساسی زیر باشد:

.     یک تست باید قابل اتکا و اعتماد باشد به بیان دیگر باید Reliable  باشد.

مفهوم قابل اعتماد و اتکا و یا Reliability از این قرار است که هر فردی در هر چند نوبت آزمون که شرکت کند باید در همه آزمون ها تقریباً یک امتیاز کسب کند. میزان پراکندگی امتیازات کسب شده در آزمون های مختلف باید کمتر از 5% باشد. ( مگر انکه در فاصله دو آزمون در کلاس های آماده سازی هیراد شرکت کرده و موفق به ارتقاء توانمندی ها و رفع کاستی های خود شود.)

  • در همه آزمونها مفاهیم و موضوعات یکسانی مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرند.
  • وقتی منحنی نتایج بدست آمده از همه داوطلبین در یک آزمون را ترسیم نماییم. شکل نهایی شبیه منحنی ناقوسی یعنی پراکندگی امتیازات در میان جامعه آماری متوازن و متقارن باشد.

اقلیت های نخبه نیز باید در دو انتهای منحنی قرار گیرند.

در پرتو نکات فوق میتوان به قاطعیت گفت آزمون GRE یک آزمون قابل پیش بینی است یعنی می توان از قبل گفت که چه نوع سئوالاتی  با چه رویکردی در آزمون های GRE  ظاهر خواهند شد.

اما نکته کلیدی اینجاست که آزمونی استاندارد است که حتماً از منحنی ناقوسی یا توزیع متوازن و متقارن پیروی کند و مفهوم ان این است که برخی از سئوالات بگونه ای طراحی شوند که بسیاری از آزمون دهندگان را، آنانی که دقت کمتری دارند و یا از ضریب هوشی کمتری و یا از سطح اطلاعات کمتری برخوردار هستند،  فریب داده و بدام پاسخ غلط بیاندازند. به بیان دیگر طراحان سئوال در برخی از سئوالات از دام های بسیار قوی استفاده خواهند کرد تا افراد به تناسب توانایی های دانشی و روحی خود موفق به پاسخ دهی صحیح شوند. اما از آنجا که می توان این دام ها و تله ها را از قبل شناسایی و پیش بینی نمود. لذا می توان شانس موفقیت خود را در این آزمون افزایش داد. این همان نکته اساسی و کلیدی رمز گشایی از GRE است که در کلاس های آماده سازی هیراد می توانید با آن آشنا شده و موفقیت خود را تضمین نمایید.

کلاسهای آماده سازی GRE در هیراد

همانگونه که گفته شد برای کسب موفقیت در آزمون GRE شاه کلید رمز گشایی را شناسایی و با تمرین و نهادینه سازی مهارت های لازم برای موفقیت در آزمون جهت گیری نمود. کلاس های GRE در هیراد به صورت گروهی و همچنین به صورت کلاس های خصوصی برگزار می گردد .

کلاس های گروهی GRE 

کلاس گروهی GRE در مرکز تخصصی زبان هیراد طی 12 جلسه در روز پنج شنبه ، در ساعت 15:00 الی 18:30 در شعبه میرداماد برگزار می گردد .دانشپژوهان ابتدا در کلاس گروهی GRE دروه ؤثقذشم را خواهند گذراند وسپس وارد دوره Writing می گردند .

دوره Writing  کلاس های گروهی GRE  مرکز زبان هیراد طی 12 جلسه و در روز پنج شنبه پس از اتمام دوره verbal در همان ساعت برگزار می گردد .

GRE بر خلاف آزمون TOEFL یک آزمون زبان سنجی نیست. بلکه همانگونه که قبلا نیز گفته شد آزمون سنجش آمادگی و توانمندی داوطلبین برای ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی است. به بیان دیگر دانشگاه ها قبل از پذیرش هر داوطلبی می خواهند از توانمندی و آمادگی آنها برای شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی اطمینان حاصل نمایند ( ویژگی که در ارتقاء رتبه (Ranking) دانشگاهها مهم و مورد اهتمام است) .  از این رو حتی برخی از دانشگاه های ممتاز علاوه بر GRE GENERAL TEST  ازمون GRE SUBJECT TEST را نیز مطالبه می نمایند.

بنابراین تمرکز آزمون GRE نکات زبانی نیست بلکه مفاهیمی است که هر فارغ التحصیل کارشناسی باید با آن مفاهیم آشنا باشد. بنابراین بدیهی است که با تقویت صرف زبان به ارتقاء توانمندی در حوزه های آزمونی GRE  نائل نخواهید آمد. اگرچه حداقلی از سطح توانمندی و دانش زبانی برای کسب موفقیت در آزمون GRE  لازم و ضروری است.  بنابراین متقاضیان شرکت در کلاسهای GRE هیراد،‌ باید از دو جنبه سطح زبانی و مهارت های مورد آزمون GRE مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرند. پس از بررسی نتایج بدست آمده کسانی که از نظر سطح دانش زبانی در حد Upper Intermediate و یا Intermediate  قوی باشند می توانند در دوره های آماده سازی GRE شرکت نمایند.

دپارتمان آموزش GRE هیراد با گردآوری منابع اصلی آماده سازی آزمون GRE و تدوین و تأمین منابع تخصصی و انحصاری ویژه این دوره و طراحی طرح درس ویژه بر اساس آگاهی و شناخت کامل از نیازهای آموزشی مورد نیاز آزمون GRE و همچنین آموزش و تربیت اساتید نخبه و دانشمند، اقدام به برگزاری دوره های آماده سازی آزمون GRE می نماید.

مرکز تخصصی زبان هیراد، با توجه به روش آموزشی سیستماتیک در حوزه آموزش تخصصی GRE به دلایل ممتاز ذیل در صف مقدم آموزش این دوره قرار دارد:

  • بهره مندی از اساتید نخبه و متخصص در زمینه آزمون GRE
  • ارائه منابع ویژه و انحصاری طرح درس دقیق جهت این دوره
  • ارائه و برنامه مطالعه در منزل اختصاصی برای هر داوطلب متناسب با نیازها، ضعف های فردی و نمره مورد نظر
  • مطالعه و تحقیق علمی مستمر به منظور به روز رسانی منابع، شیوه ها و رویکرد های آموزش در زمینه GRE
  • تنوع در نحوه گذراندن دوره بر اساس چشم اندازهای مورد نیاز داوطلبین
  • اتخاذ رویکرد آزمونی در دوره های آماده سازی GRE با توجه به نیاز داوطلبین به مهارت های فرازبانی در کنار دانش زبان انگلیسی
  • برگزاری کلاس های هر مهارت به صورت مجزا جهت بالابردن هرچه بیشتر راندمان کلاس ها و تقویت حداکثری داوطلبین در هر مهارت

شرایط برگزاری:

بدیهی است که افراد مختلف توانمندی مختلفی دارند که هر فرد پس از تعیین دقیق سطح توانمندی باید از یکی سطوح تعریف شده دوره ها را بگذرانند. به طور کلی کلاس های آماده سازی آزمون GRE در سطوح مختلف به شرح زیر طراحی شده اند.

دوره کلاس های آمادگی آزمون GRE دوره آموزش زبان انگلیسی جهت کسب آمادگی شرکت در آزمون GRE (Graduate Record Examination) در یکی از مراکز رسمی برگزار کننده آزمون می باشد.

آزمون  GRE به دو شکل  Paper Based Test و Internet Based test برگزار می گردد.

برگزاری کلاس های گروهی GRE

مدت دوره

تعداد روز های هفته

تعداد جلسات

عنوان کلاس

6 هفته

1 روز در هفته

پنجشنبه 15:00 تا 18:30

12

GRE Verbal

6 هفته

1 روز در هفته

پنجشنبه 15:00 تا 18:30

12

GRE Writing

لازم به ذکر است در صورت ثبت نام آنلاین در کلاس گروهی GRE دو درصد تخفیف ویژه خواهید گرفت!!!

نام دورهتاریخ شروعقیمت دوره
GRE Verbalبا موسسه تماس بگیرید550.000 تومان
539.000
GRE Writingبا موسسه تماس بگیرید550.000 تومان
539.000
 
برای ثبت نام آنلاین اینجا کلیک کنید

لازم به ذکر است که در همه کلاس ها اساتید طرح درس دوره  GRE ارائه شده توسط دپارتمان آموزشی هیراد را گام به گام تدریس می کنند و همه کلاسها هر چهار جلسه یکبار توسط کارشناسان آموزشی به جهت ارتقاء کیفیت آموزش observe می شوند.همه دوره ها طرح درس (Lesson Plan) مشخصی دارند.

شعار هیراد نظارت مستمر بر روی فرآیند آموزش در هر دوره می باشد

شرایط ویژه دوره های آمادگی آزمونGRE

کلاس های آمادگی آزمون GRE هیراد با سیستم آموزش تفکیکی مهارت ها به همراه کتب انحصاری هیراد،‌ امکان مناسبی است برای داوطلبین آزمون GRE تا خود را برای کسب نتایج درخشان در این آزمون آماده کنند. کسب رکوردهای بی نظیر زبان آموزان هیراد طی سالیان ارائه خدمات آموزشی،‌خود بهترین گواه این ادعا است.

توجه کنید

 اکنون هیراد برای راحتی داوطلبین آزمون GRE و متقاضیان شرکت در دوره های آماده سازی این آزمون شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است. امیدواریم این امکانات بتواند در راه موفقیت داوطلبین کمک رسان تک تک عزیزان باشد. شرایط جدید را به تفصیل در زیر توضیح داده ایم:

مشاوره اختصاصی آموزشی و راهنمایی جهت شرکت در آزمون اصلیGRE

همواره در هیراد مفتخریم که مشاوره و راهنمایی های لازم را به زبان آموزان جهت رفع مشکلات آموزشی و راهنمایی جهت شرکت در آزمون اصلی GRE ارائه دهیم. این هم از دیگر مزایای شرکت در کلاس هایGRE  برای زبان آموزانی است که با وسواس بیشتری به امور آموزشی می نگرند!

تصحیح کامل و رایگان 3 برگهWriting پس از اتمام دورهWriting

همواره یکی از دغدغه های زبان آموزان دوره های GRE پس از پایان دوره کلاسی، تصحیح نمونه Writing های آنها می باشد. در حال حاضر هیراد این امکان را در وب سایت خود مهیا کرده است. بدین ترتیب که زبان آموزان محترم می توانند با پرداخت مبلغ 20 هزارتومان برای هر Writing و ارسال اینترنتی آن، برگه تصحیح شده خود را دریافت نمایند. زبان آموزان دوره GRE از امکان تصحیح رایگان 3 برگه Writing برخوردارند و این هم هدیه 60 هزار تومانی هیراد به زبان آموزان کلاس های GRE Writing می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره GREبر روی تصاویر زیر کلیک نمایید

4test

testprepactice.net

hotline